| anonim_4396 a întrebat:

Buna,verisoara mea a baut din greseala o gura de clor caci a incurcat sticla ca a avut clorul pus in alta sticla si sunt singur cu ea acasa si nu are nimic se simte bine.ce ar putea pati sau este ok cineva sa ne ajute big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mădălllinna a răspuns:

Buna...
E destul de periculos sad ii poate afecta organele. Dar daca nu simte nicio arsura pe dinauntru, nimic. cred ca este bine happy sa bea multe lichide (apa, ceai).

| Oyasumi a răspuns:

E imposibil sa incurci cloru cu apa dar, daca ai face asa ceva, trebuie sa bei Foarte multa apa!
e destul de periculos, cloru arde!
zii sa manance bine! sa bea apa mai mereu!

| fcsboy a răspuns:

Ar fi indicat sa incerce sa vomite si sa bea lapte.

| flobodybuilding a răspuns:

Du-te la spital sa fii sigur ca nu se va intamplac ceva neasteptat.

| flobodybuilding a răspuns:

Poti incerca sa bei lapte apoi sa incerci sa iti bagi degetele pe gat sa vomiti...