| Rallucadela a întrebat:

verisoara mea are 13 ani si are un inceput de cocoasa. exista vreo operatie sau ceva cu care se poate indrepta? FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kayla a răspuns:

Trebuie sa se duca la ortoped
daca e la inceput o sai de kinetoterapie care trebuie facuta aproape in fiecare zi sau daca e un pic mai avansat corset(sper ca nu )

5 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Mergi la medic iti poate spune el.

| biscuite a răspuns:

Exercitii pentru spate. spune-i sa stea dreapta mereu si sa incerce sa se refaca de pe acum, uite eu am 22 ani si nu mai pot sa-mi indrept spatele tot pentru faptul ca m-am obisnuit sa stau cocosata.

| vlad423 a răspuns:

Consulta un medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gimnasticaaaaaaaaa!

| thelovelyangel a răspuns:

Mult, mult, mult sport. Spune-mi si mie pls daca ei i-a reusit cumva( ori prin sport si gimnastica sau medic) pls pls mult. laughing