| Elena018 a întrebat:

Vin si eu cu o intrebare. De curand am facut 18 ani si inca nu am mers unde se fac cardurile de sanatate cu adeverinta ca sunt eleva, iar de o saptamana am o raceala foarte urata si ma simt din ce in ce mai rau. Unde ar trebui sa merg? La medicul de familie am auzit ca nu ma poate consulta deoarece trebuie cardul de sanatate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ba poate, dar platesti. Vreo 50 RON, de regula, nu e mare fis.

| Dintrebare a răspuns:

Oricum de tratament gratuit pentru raceala nu cred ca beneficiezi, indiferent daca ai card sau nu

| crystalclear a răspuns:

Nu este adevarat, poti merge la medicul de familie Elena, si pe viitor iti va spune el/ea pasi pe care trebuie sa ai urmezi pentru achizitionarea cardului de sanatate.

| Elena018 explică:

Am venit la medicul de familie si beneficiez de consultatie, doar de tratament nu beneficiez. Multumesc pentru raspuns.

| Girly97 a răspuns (pentru Elena018):

Daca esti eleva vei avea in continuare asigurare.