| Angelww a întrebat:

Buna, vin si eu cu un apel urgent!
2 zile in urma am avut sex neprotejat cu prietenul meu, dupa mai tarziu in acea zi au inceput sa apara mincarimi dar senzatia era usoara, dar era cu miros neplacut. Astazi s-au inceput eliminarile, mirosul persista, am mancarimi iar cand ating zona vaginului am arsuri! Am observat cand ating degetul de vagin, se iau pe deget boturi mici de elimari albe si multe, am incercat sa introduc putin degetul sa vad daca inauntru e la fel si am scos si mai multe de astea boturi mici de eliminari albe. Accentuez ca sunt fara miros! Este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Da, ai luat o boală transmisibilă sexual. Mergeți urgent la un ginecolog. Infecția, prin sânge, se poate împrăștia prin corp!
Oricum, e nasol, iar vindecarea de lungă durată! Sănătate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza informatiei prezentate si a celor descrise in prezenta intrebare, se poate aprecia si presupune ca ti-a fost transmisa o boala infectioasa (un BTS). In astfel de situatii, natura infectiei si a agentului patogen care este responsabil de infectia care iti afecteaza vaginul, poate fi determinata numai prin analizarea in laborator a secretiei vaginale. Gravitatea infectiei depinde de tipul agentului patogen care poate fi : o bacterie, un virus, o ciuperca sau un protozoar. Fuguta la laborator si cat mai urgent posibil. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Da, ori o infecție ori o boală cu transmitere sexuală.
Ar trebui să îți faci o programare la un ginecolog.