| HoneyCocaineee a întrebat:

Vineri am luat un antbiotic fara apa, am inghitit pastila direct si cam dupa o ora m-a luat o durere puternica..imi ardea gatul si ma simteam ca si cum pastila e in gat sau ceva de genu'. Durerile au continuat si pana in momentul de fata, nu pot manca, nu pot bea, pur si simplu ma dore de la cea mai mica inghitirura, e o durere ciudata imi taie respiratia..nu cred ca e vorba de pastile deoarece pastila ar fi trebuit sa se topeasca nu? Ce o fii? Nu stiu ce sa mai fac..nu mai suport durerea. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiancaDenisa a răspuns:

Cu asa ceva nu e de gluma! Se poate sa fi alergica la acel antibiotic si sa nu-ti fi dat seama pana acum chiar daca nu e prima oara cand il iei, sau sa ai tu o problema de natura medicala, evident.Eu zic ca cel mai bine ar fi sa mergi de urgenta la un medic de familie sau la spital.Repet, cu asa ceva nu-i de gluma iar situatia se poate agrava.Succes si te astept cu raspuns, daca ai fost la medic si esti mai ok.

5 răspunsuri:
| grab a răspuns:

S-a iritat destul de sever esofagul se pare.
Mergi la doc sa iti dea ceva sa iti treaca repede, sau astepta si trece de la sine dupa ce mori laughing

| cristian100 a răspuns:

Jet ma la doctorlaughing. Serios acum nu vezi in ce situatie rea esti du-te la doctor sau direct la spital ca o sa rezolviwinking nu sta asa acasa.

| HoneyCocaineee explică:

Am uitat sa adaug ca am si febra thinking

| DeniseBryella a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa consulti un medic..cine stie din ce cauza este, dar se poate sa fie si de la antibiotic.straight face

| JustElectra a răspuns:

Fat-i un control la doctor sau fa gargara cu salcie.