| Anghel_Stefan_1994 a întrebat:

Buna vreau ca dinti mei sa fie mai albi dar sa nu îmi strice smaltul de pe dinti
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Pe bani ai Crest Whitening Strips. Exista mai multe variante, unele rapide.
Exista apa de gura Listerine cu effect de albire (whitening).
Ai aici un link cu procedee naturiste. Alege ce iti place si ce poti sa faci:
http://homebeautywithcrystyn.blogspot.ca/......cu-10.html

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

Eu am auzit ca daca mananci multe fruvte si legume (morcovi, castraveti, ridichi, mere etc.) zilnic ti se albesc. Eu am incercat si chiar a mers, sunt mai albi decat atunci cand ma spal pe dinti.
Sper ca te-am ajutat!

| jmekerashu a răspuns:

Si vreo cateva retete de la mine. Ultima e cea pe care o folosesc eu
http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-albirea-dintilor

| fkfgjgfgd a răspuns:

Bicarbonat de sodiu

| diarie a răspuns:

Spala-te cu bicarbonat de sediu.