| Manole_Elena_1988 a întrebat:

Vreau raspunsuri multe si rapide! Urgent! Am 10 ani 132, 133 si 25Kg.Eu trebuia sa am in jur de 30Kg.
Vreau sa ma ingras! Nu vreau lucruri de genul sa mananc fast-food si sa nu mai fac sport! Ma puteti ajuta? Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:

Nu cred ca este nevoie sa te ingrasi, daca organismului ii ajunge mancarea e foarte bine. Oricum mananca mai multe dulciuri dar nu in exces happy

| mustard a răspuns:

Nu te vei ingrasa fiindca esti in perioada de crestere si organismul consuma toata mancarea pentru dezvoltarea oaselor.
Trebuie sa ai grija sa comsumi destul calciu, bea lapte, sau ia suplimente precum CaVit.
Te vei ingrasa abia spre sfarsitul pubertatii pe la 17-18 ani, si atunci trebuie sa ai grija sa nu te ingrasi prea mult.
Nu-ti face griji e normal.

| tay2012 a răspuns:

Mergi la un doctor. Femeile se ingrasa pe fund si picioare, barbatii pe abdomen (de aia sunt niste porci, glumeam). Mergila un doctor si cu siguranta va stii ce sa faci, eu am in clasa doua fete gemene, si sunt foarte scunde, si slabe totodata.

| ClauKidd a răspuns:

Nu iti pot spune decat ca stiu prin ce treci.eu am 14 ani si am 32 kg.Singura solutie este sa iei vitamine si sa mananci multe fructe. Daca nu merge, crede-ma, tot asa vei ramane.happy

| Manole_Elena_1988 explică (pentru ClauKidd):

Mersi

| ClauKidd a răspuns (pentru Manole_Elena_1988):

Nu ai pentru ce.Eu ti-am spus din proprie experienta.