| AndraCdz a întrebat:

Vreau răspunsuri serioase fara mistouri si glume proaste care sincer ma dezgusta. Vreau sa slăbesc urgent 5 kilograme intr-o săptămâna. Nu ma luați ca nu e sănătos si sa îmi bag 2 degete pe gât ca nu ma interesează răspunsurile astea. Nu am nevoie de diete sănătoase ca nu vreau. Spuneti-mi ce trebuie sa fac. Cum sa îmi mențin foamea sau daca exista vreun aliment care ma ajuta. Dau funda happy.Aa si sa nu uit. Nu ma luați peste picior pentru ca am pus întrebarea la categoria "Sănătate " pentru ca si voi ați fi facut la fel.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul verde te ajuta sa slabesti...sora mea folosteste si in 2 luni a slabit peste 10 kg happy Il poti cumpara din farmacii sau supermarketuri...

7 răspunsuri:
| Alexutz13 a răspuns:

Buna, cel mai simplu ar fi sa dedici marea majoritate a timpului pe exercitii de cardio. Poti urma o multitudine de astfel de programe pe youtube pe care le poti face si tu de asemenea.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Mananca fructe, bea apa si fa mult sport.

| Dianka13 a răspuns:

Te ajut eu
Dimineata bea o casca de ceai verde iei de la farmacie dar Frunze nu pliculete si il bei cu cat il faci Mai inch is la culoare cu Atat o sa te Tina energica

Si dupa asta cam la Ora 1 fierbe orice leguma cu putina scortisoara macinata
+100 gr piept de pui fiert fara sare nimic simplu

Si la 5-6salata de salata cata vrei cu o lingurita mica de otet

Asta o sa te ajute sa slabesti intro saptamana cam 4-5 kg este verificat

Si faca cu scortisoara ea ajuta la (curata sangele si scade calori in mancare)

Si ceaiul verde sa nu bei dupa 4 ca nu o sa poti sa dormi
Si ceaiul este obligatoriu

Daca vrei te ajut si cu exercitii fizice?

| xBaSaMaK a răspuns:

Buna!
Te sfatuiesc ca in fiecare zi sa iti iei cam 20-30 min libere, dimineata si seara si sa alergi cat poti de mult
2, 3,4 Km etc.
Am o prietena care face asta si crede-ma chiar merge.
Sper ca te-am ajutat, Mult Noroc!

| Bοgdαη a răspuns:

Buna!
Iti faci un program astfel incat sa faci miscare (alergat dimineata/seara, mersul cu bicicleta, abdomene)cel putin 2 ore pe zi, bea cat mai multa apa (mai ales in sezonul asta), evita dulciurile, grasimile si sarea. Incearca sa manaci cat mai multe legume proaspete(crude nu preparate) si fructe(nu fa exces aici).Cam atata tot. Sportul=Cheia sanatatii!
Pa-pa!

| Dianka13 a răspuns:

Deci daca faci ce spun acum o sa slabesti si nici nu e riscul mare pentru sanatate

Dimineata 1ceasca de ceai verde Frunze gasesti la farmacie

Amiaza 2-3rosi si un morcov. Fiert +100gr piept de pui

La 5-6mananci salata de salata cata vrei cu o lingurita de otet

Ceaiul verde ajuta sa nu-ti Mai fie foame si te energizeaza tare

Si la orice mancare poti sa adaugi scortisoara macinata Putin. Ea nu lasa caloriele sa se puna

| GrigMatei a răspuns:

Asculta aici...fa cardio si mananca multe proteine( carne branza etc) ca sa nu dai si masa musculara jos si sa arati ca un schelet, si redu carbo la minim