| nikolettta a întrebat:

Buna
Vreau sa ma duc la un dentist nou dar mi-e foarte frica.As vrea sa ma "imprietenesc" cu el inainte de a-mi face ceva dar nu stiu cum.Adica noh sa stie ca mi-e frica, sa stie ca-mi trebuie un tratament preferential si alte de astea big grin.
Cum pot sa-i zic omului ala care are la pacienti de nu mai isi vede capul de treaba ca eu is mai asa si pe dincolo?
funda la cel mai bun rasp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Incearca sa fii sincera, sa ii spui de la inceput ca esti foarte sensibila, si iti spun eu ca se va stradui sa fie cat mai delicat cu tine.Iti va face anestezie si tot tacamul.Eu intotdeauna am procedat asa, si am avut parte de un tratament preferential.Sanatate!