| Leo1993 a întrebat:

Buna,vreau sa merg la un consult oftalmologic si am cateva intrebari.
1.Pretul consultatiei include si picaturile care ti le pune in ochi?
2. Daca atunci nu am bani de ochelari, pot sa-i cumpar altadata sau e obligatoriu atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. nu costa picaturile
2. iti iei ochelarii cand vrei si de unde vrei

| Danzell a răspuns:

1. nu stiu sigur. depinde de fiecare medic.
de obicei ce se foloseste pentru a te consulta, este inclus in pret.
2 nu te obliga nimeni si nu au dreptul sa te oblige sa cumperi ceva.
tu de la medicul oftalmolog ar trebui sa primesti o hartie cu dioptriile, pe care o iei cu tine la un magazin de ochelari.

| AdrenalinTm a răspuns:

Ai putea sa mergi la urgente spui ca te doare ceva si te faci ca te doare tare si iti spun ei dupa ce ai de facut
si daca mergi la cabint particular o sa iti ia ceva bani sau iti face dioptriile gratis daca cumperi ochelari de la ei uni cer avans alti nu