| KarinaEva a întrebat:

Vreau sa-mi albesc dintii cu un gel sau ceva solutie si cat mai rapid, ce-mi recomandati?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andrew2008 a răspuns:

Pasta de dinti folosita zilnic! Albirea care se face in cabinete iti distruge smaltul si apar cariile, pe moment o sa fii multumita de rezultate dar durerile care o sa le ai or sa te faca sa regreti ca ai facut pasul asta! Cel mai bine e sa iti ingrijesti dintii zilnic! Un dinte sanatos nu este neaparat un dinte alb. Nu iti distruge dantura, alta nu vei mai avea! Daca totusi vrei ceva si nu vrei sa iti distrugi dintii atunci poti gasi pe internet, pentru ca in Romania nu am vazut in magazine, "crest whitestrips" eu am folosit cat am stat in America si chiar am avut rezultate bune! Si sa nu uit incearca sa folosesti o periura electrica!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere la cabinet stomatologic.
Pa, pa.

mariana
| mariana a răspuns:

Periajul dintilor, saptamanal, cu bicarbonat de sodiu alimentar, este o metoda buna de albire a dintilor.
Folosirea solutiilor de albit dintii, poate afecta smaltul acestora, subtiindu-l si atunci iti cauzezi alte probleme.
Un gand bun si multa sanatate.

| EuAli a răspuns:

Uite aici metode "naturiste" : http://jurnalul.ro/......95314.html

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Buna,eu iti pot recomanda multe, mai bine consulta un medic stomatolog, nu este bine sa incerci toate prostiile si sa te trezesti mai tarziu cu problem, sper ca te-am ajutat

| Tєσ a răspuns:

Te speli pe dinti cu sare laughing

| Yashmine a răspuns:

Crest whitestrips benzi pentru albire si crest caviti protection pasta de dinti folosesc in prezent si merita banii
http://www.albirea-dintilor.com/......oduse.html de aici am cumparat. bafta