| genius1234 a întrebat:

Vreau sa va spun ca de o saptamana imi curge ceva maro, putin dar urat mirositor, menstruatia mi-a venit de 2 ani si am 13 ani acum.Am mai fost la spital internata pentru o hemoragie de 1 luna.Va rog ajutati-ma! Nu stiu ce sa fac! Imi este rusine sa ii spun mamei!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Ala e sange ramas mai mult timp in vagin, si a capatat o culoare mai inchisa. E nomal sa curga, tuturor ni se intampla asta.

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai e normal sa iti curga chestia aia maro. Daca esti ingrijorata poti merge la medic, dar e destul de normal sa iti curga chestia aia maro.

| genius1234 explică (pentru KellyGreen):

Poi dc imi curge?

| KellyGreen a răspuns (pentru genius1234):

Ala e sange ramas mai mult timp in vagin, si a capatat o culoare mai inchisa. E nomal sa curga, tuturor ni se intampla asta.

| Reiki a răspuns:

Tocmai mamei tale nu trebuie sa-ti fie rusine sa-i spui. Nu este normala o astfel de scurgere, acea culoare presupune o sangerare continua, chiar daca mica. Spune-i mamei tale si mergeti impreuna la medic. Nu amana.

| Azµre a răspuns:

Nu e deloc normal s-ar putea sa ai o infectie a tractului urinar o raceala, cistita, mai ales ca este urat mirositor si maro, vorbeste cu mama ta si du-te la un control, doctorul stie ce sa-ti dea. Funda!

| delya91 a răspuns:

Ai putea specifica de unde anume iti curge...