| Roxana30R a întrebat:

Vreau să vă spun că uneori seara sau ziua, am o stare ciudată care se caracterizează prin : frisoane, tremurături și mers des la baie (scaun) plus senzația în burtă ca și când aș avea emoții, un fel de crampe. Apoi mă simt așa parcă aș avea mintea tulbure, încețoșată și nu mă pot concentra și de multe ori mă concentrez ca să nu fac atac de panică pentru că am ca o frică în mine. Menționez că nu sufăr de nici o boală. Mi-am făcut analizele la sânge și au ieșit bune. Știe cineva ce ar putea fi sau ce să fac? Vă mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Eu as zice 2 variante:
ORI:
1 Anxietate (atacuri de panica: adica te sperii ca esti bolnava, ai stari de tristete si de teama, ca ceva rau urmeaza sa se intample cu tine, si nu te poti concentra la activitatile zilnice) anxietatea se poate trata cu: valeriana, gentiana si passiflora (de la plafar)
2 Poti avea helicobacter pylori (foarte lume o are) dar sa desco[eri daca ai helicobacter pylori trebuie sa faci o analiza anume pentru asa ceva care nu e foarte scumpa.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Roxana30R explică (pentru SaveTheNature):

Cred că e ceva pihic, pentru că de fiecare dată când mă gândesc la ceva care îmi cauza starea asta în trecut mă ia. Plus că mai și casc într-una deși am dormit și nu am chef de nimic. Sincer nu știu ce e, dar vreau să îmi treacă.

5 răspunsuri:
| Elliana534 a răspuns:

Nu stiu, nu-mi dau seama din inf care mi-leai dat. S-a intamplat ceva in ultimele luni care te-a marcat? Ai luat vreun medicament nou(poate sa fie un efect secundar). Cafea? Cat dormi noaptea?

| anacolda a răspuns:

Sa fie colita? Oricum frisoanele indica sigur o infectie unde nici nu te astepti. Dar este combinat si cu o lipsa de calciu si magneziu si poate fier. Incearca sa iei cate o capsula din fiecare, si asteapta sa vezi de la ce se calmeaza. Oricum nu le iei pe toate impreuna, ca isi anuleaza reciproc efectul. E bine sa-ti puna cineva un diagnostic precis. Chiar si un naturist.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

| olivikkka a răspuns:

Cred ca te-ai panicat prea mult din cauza asta si din aceasta cauza ti se intimpla in continuare, incearca sa te calmezi daca ai fost la medic si nu ai nimic nu ai de ce sa te ingrijorezi, bafta

| moustache a răspuns:

Asa patesc si eu.bea o limonada(reduce durerea de burta[crampele].si ca sa treaca restul culcate si bea un ceai de iasomie. Funda?