| Gabrielle a întrebat:

Vreau si eu niste remedeii impotriva durerilor menstrualebig grin

Multumesckisslove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| amandina_9414 a răspuns:

Un nurofen, un algocalmin, un paracetamol, un ibuprofen.nu as recomanda neaparat nurofenul. mi se pare ca afecteaza coloana.si maseza usor locul dureros, stai in pat la caldurica.si cam atat.succes!

11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Medicul stomatolog; dar daca e noaptea ketonal sau solutie locala dentocalmin

| unicka a răspuns:

Nurofen Ketonal Paduden Algocalmin Tador etc si stai cat mai mult la caldura

| Sapphire a răspuns:

Pune pe burta o sticla cu apa calda

| andreea4ever a răspuns:

Ceai. E cea mia bune solutie

| Cryzy a răspuns:

Ia Nurofen sau Algocalmin si pune-ti pe burta ceva cald.

| Ramina a răspuns:

Pastile Ketonal. eu le folosesc si is foarte bune. isi face efectul dupa cateva minute;) http://www.sfatulmedicului.ro/medicamente/ketonal-comprimate_9318

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia nurofen pentru durerihappyva calma durerea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iei vreo 2 pastile pe zi una mai de dim daca atunci simti ca incepe durerea si una mai spre dupa masa seara

| Gabrielle explică:

Am 13 ani si am luat nurofen dar ma calmat doar cateva orebig grin

| nimic pt nimeni a răspuns:

Incearca Nurofen forte sau Ketonal.

| Andreea_2261 a răspuns:

Ketonal sau Tador, sunt ceva mai scumpe dar efectul e garantat, dar astea au efect puternic, asa ca daca durerea nu e foarte mare ia un Algocalmin. pusi