| Queenofpain19999 a întrebat:

Zilele astea mi.au apărut o mulțime de bubițe pe corp, printre care vreo10-15 pe talpa piciorului. La început credeam ca e o alergie dar nu am mâncat nimic neobișnuit, fructele mereu le spăl și nu consider ca e din cauza igienei întrucât aceasta este una din laturile pe care pun cel mai mult accent. Pe zi ce trece apar tot mai multe, dar par perfect normale. Chiar dacă nu am suferit de bolile copilăriei, nu pare a fi vărsat de vânt (din câte am văzut în fotografiile de pe internet). Țin sa precizez ca în zona în care stau nu sunt țânțari sau cel puțin pana acum nu an avut nici o problema. Știe cineva de la ce pot avea astfel de bubițe? [Sunt peste tot mai puțin pe față dar au apărut doar ieri și azi. nimic nu e imposibil].
Mulțumesc anticipat, rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa decsriere este o boala contagioasa si poate fii: varicela, variola, rubela sau rubeola.
De urgenta la medic cu mama si izolare in casa, fara contact cu alta lume, pentru ca se ia!
Atentie, nu te scarpina, pentru ca raman semne urate.

| untu a răspuns:

Ce fel de bubite pe corp si cum arata? Tu cum te simti acum?

| Georgescu_Anca-Despina_1950 a răspuns:

Este posibil sa fie niste basici mici de la caldura si de deshidratare care dispar singure. Daca nu sunt rosii si sunt mici si cu ceva care pare lichid in interior pot fi numai de dehidratare.Am avut si eu si nu mi s-a administrat nimic si mi s-a spus ca sunt de deshidratare, a fost cu mult timp in urma

| crinutza76c a răspuns:

Buna poate ai mancat ceva ce nu ai mai mancat pana acum si esti alergic sau poate la anumite materiale cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog happy multa sanatate

| Tf2plusilumianti a răspuns:

Din cauza transpirației ca așa am pățit si eu