| Irania24 a întrebat:

Buna Ziua! A avut cineva costocondrita? Stie cineva cum se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei vrea sa controlezi inflamatia cu antiinflamatoare nesteroidiene (Nurofen, Ketonal Duo) si, eventual, daca nu trece deloc durerea si nu te lasa sa dormi, putin tramadol. Dar astea trebuie sa ti le dea medicul, asa ca fa rost de o reteta ca sa ai un regim de administrare cat mai precis.

| Irania24 explică (pentru anonim_4396):

Am avut dureri 3 luni dupa care m-a lasat durerea 2 luni, si a inceput iarasi…dureri doar la incordare si miscare. Am facut analize, ekg, radiografie. nu iese nimic