| BobesAndreea a întrebat:

Bună ziua.A mai pățit cineva la folosirea ovulelor Canesten să aibă secreție roz? Ce ați făcut? Ați mai continuat tratamentul cu ovulele acestea? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ovulele Canesten sunt recomandate impotriva infectiei cu Candida si ele curata si elimina bacteria din vagin.
Secretia roz este de la o posibila rana pe colul uterin sau de la o mentruatie care va veni curand, fiind vorba de putin sange amestecat cu ovulul eliminat din vagin, de secretia vaginala.
Ovulele canesten nu provoaca sangerari!
Continua tratamentul cu canesten pana la vindecarea completa, nu-l oprii ca si asa vor fi necesare 2-3 repetitii de tratatemente, ca sa scapi de candida, fiind o bacterie foarte incapatanata si foarte rezistenta.

Atentie: pe toate perioada tratamentului cu ovule sexul este interzis!

Iar daca si barbatul are candidoza, atunci sa cumpere unguent de la farmacie si sa-si aplice pe penis de 2 ori pe zi, fiindca te va reinfecta de la el, daca nu se vindeca si el.

| Yaesmin a răspuns:

Ăstea-s măști de melci.