| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 ani mi-am plombat o masea(nerv omorat+maseaua era intr-o stare grava) si acum cateva saptamani mi-a cazut plomba, maseaua fiind fracturata foarte tare a picat si ea bucata cu bucata, acum mai am doar doua bucatele mici din ea.Intrebarea mea este cam cat m-ar costa un implant de masea aproximativ?
PS:1.am 18 ani 2.primul molar(stanga sus) este cel afectat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Black13LoL a răspuns:

S-ar putea reconstrui pe langa acele bucati, depinde de marime. La fel si la mine, dar a reconstruit pe langa sub forma de masea (cu plomba). Un implant Pretul poate sa fie diferit la fiecare unitate in parte. Daca stai la oras si sunt mai multe unitati intreaba la fiecare dar incearca sa intrebi alte persoane ca sa vezi ce iti recomanda. Mai bine platesti mai mult pentru ceva sigur decat pentru ceva "second-hand".