| frumosuionut13 a întrebat:

am 14 ani si mentionez ca mi-a iesit niste bubite albe ca niste cosuri pe penis si pe pielea amanduror testicule.Imi spuneti de la ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lipsa apa si sapun.

| Kyılε a răspuns:

Mai bine ai vizita medicul de familie de manuta cu mamica ta (nu va rade de tine, va incerca sa te ajute

| rocket1204 a răspuns:

Buna Ionut! Daca ai si o iritatie ori mancarimi sau senzatii de arsura, atunci cred ca poate fi o ciuperca, o bacterie, cauzele pot fi multiple. Daca se extind bubele si pe alte parti ale corpului este o problema dermatologica. Mergi la medicul de familie sa iti dea o trimitere la medicul urolog. Daca nu poti face asta azi, atunci mergi la farmacie si cere sfaturi acolo. Ar putea fi o infectie sau o alergie. Conteaza si cu ce te speli deoarece unele sapunuri sau geluri de dus irita pielea pentru ca au sodiu laureati in ei (detergenti foarte puternici). In cazul in care pielea de acolo a fost sensibilizata de produsele cosmetice, atunci nu e grav si va trece. Mergi la medic cel mai bine!

| Ungureanu90 a răspuns:

Și mie mi-au ieșit în copilărie, trebuie să știi că zonele intime trebuie spălate cu apă și săpun foarte des pentru a evita situațiile neplăcute, coșurile acelea se vor usca sau le poți sparge când sunt destul de ''coapte''. Spală-te cât mai des și îngrijește-ți întotdeauna zona intimă. Multă baftă!