| Euandrey123 a întrebat:

Am 15 ani si sunt destul de slab. Fac sport si de curand nu am mai crescut si cred ca acum este perioada cand o sa iau in greutate. ( cel putin asa sper laughing ) Problema mea este urmatoarea: Osul de LANGA COT este foarte iesit in "afara" si este inestetic. Nu stiu cum as putea sa remiedez asta. Probabil doar prin ingrasare? Si daca da, imi puteti recomanda ceva de ingrasat? Am 1.78 si 50kg.As dori daca se poate, niste chestii care stiti sigur ca merg. Si nu ma puneti sa iau steroizi sau alte prostii laughing. Iar daca o sa imi ziceti sa fac sport, sa stiti ca deja fac. Vreau ceva sa ma ingras sigur!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine a zis să iei steroizi?
Mergi la un nutriționist pentru o listă cu alimente care să te ajute în luarea în greutate, în mod sănătos dar foarte bine consultă și un endocrinolog pentru dozările hormonale.
Crești și te dezvolți până la vârsta de 21 de ani pentru că ești băiat, dacă ai fi fost fată te opreai din creștere pe la 16-17 ani.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Nu trebuie sa te ngrasi fortat, lasa natura sa lucreze

| Light10 a răspuns:

Fast food si bere