| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, am 20 de ani, am disfunctia erectila, nu am facut sex pana acum sunt virgin, am si varicocelsad. Fac exercitii flotari, fac miscare multa. Ce se intampla? Este de la masturbare? Acum 2 zile cand faceam exercitii a revenit la viata dupa a 2 a zi nu era asa, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este de la varicocel cel mai probabil.
De ce nu mergi la medic sa-ti rezolvi problema de sanatate?
Ai 20 de ani si adios sex odata ce-i imposibil sa-l faci in starea asta, chiar nu-ti pasa?

| doctorandus a răspuns:

Nu, ideea ca masturbarea produce disfunctie erectila este un mit.

| helpforyou a răspuns:

De unde ai scos ca ai disfunctie erectila? Ai fost la medic?
Disfuncția erectilă este o tulburare în care un bărbat are dificultăți în a obține sau menține o erecție suficientă pentru a avea un act sexual satisfăcător.

Deci daca esti virgin cum ai ajuns la disfunctie erectila? Sau masturbarea o numesti "act sexual"?