| krisstinaaaa a întrebat:

Am 35 de ani şi am probleme cu ochii. Ma dor ochii foarte rău ( mai exact mă ustura, simt ca mă " înghioldesc" ca şi cum aş avea ceva in ochii ) Dacă stau max. 1 oră la Pc mi-se înrosesc ochii şi apare aceea senzaţie de mai sus. Unori nu suport nici măcar lumina becului, chiar si cu ochii închisi, seara. Îmi obosesc. Menţionez că am şi anemie forte, se poate datora şi acesteia? Cu cititul nu am probleme, doar ca îmi obosesc ochii repede şi »incep sa lăcrimeze.

Ajutor! Funda şi vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Mergi la un oftalmolog si fa un consult de specialitate.Cu vederea nu este de joaca sau sa lasi de azi pe maine.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai nevoie de ochelari. nu cred ca e de la anemie, dar oftalmologul va sti mai bine

| Azµre a răspuns:

Vezi un medic, pot fi multe cauze!

| DraudeS a răspuns:

Ai nevoie de ochelari de vedere. La un control oftalmologic se rezolva treaba.

Sanatate!