| Dragos_Dura_1999 a întrebat:

Bună ziua, am avut la mana la incheietura un chist sinovial, am facut operație pentru a scoate lichidul acela după 4 mi-a apărut iară. Ce as putea sa fac? Nu mai vreau operație deoarece poate aparea iar și nu are rost. Ce metode ar mai fi? (am auzit și de aceea cu siringa când scoate lichidul, ce știi despre aceea?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| NunuNini a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti recomande niste analize. Sa vezi ce infectie ai in organism de reapare. Dar acum, tot operatie vei face. Nu fa tu prostii cu seringa. Te poti infecta mai rau.