| Marianadumitrela23 a întrebat:

Bună ziua, am avut la una dintre unghiile de la picioare o ciupercă iar acum unghia mi s-a îngroșat și nu îmi mai crește, ce pot face ca să își revină?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog sa ti-o scoata sau sa-ti dea tratament corect, pentru ciuperca respectiva.
Sanatate multa!

| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie să iei o cură de Terbinafină ca să treacă ciuperca de la unghie. Dacă mă întrebi pe mine, nu merită. Este greu pentru ficat, durează mult. Mai bine mergi şi îți faci la salon cu gel şi nu se vede.