| DRAGOS86 a întrebat:

Am boala lui Darier din 2004.In fiecare vara imi apar acele bubite supuroase.Eu faceam tratament cu vitamina A,vitamina E, acid boric, violet de gentiana si advantan.Am inceput tratamentul de 2 zile si nu isi face efectul.Va rog sa-mi prescrieti un alt tratament daca stiti.Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Specialistii spun ca nu exista. Iata aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/darier-boala-a-lui_786
Pina acum nici nu am stiut de aceasta anomalie genetica.

| roxanagabriel1 a răspuns:

Buna Dragos, intr-adevar tratament pentru boala Darier nu exista si eu am aceasta boala de la varsta de 8 ani am incercat orice insa fara rezultata, pana cand am dat peste un spray care m-a batut mama la cap sa il cumpar se numeste derma spray intensiv daca il vrei este foarte bun pe mine m-a ajutat curata foarte bine dar in timp eu am folosit doar un tub si a curatat destul de bine, daca il vrei anunta-ma ca se gasesc greu si iti dau adresa de unde l-am comandat eu mai ieftin decat cel de la tv

| Mihaela_Florentina_Nicolae_1979 a răspuns:

Eu am aceasta maladie darier din 1979 si mai grav din 2001.Tot asa ma chinui prin spitale cobai. Ceva mai bine face regimul si crema retin a dar nu mai e pe piata...sanatate pentru toti