| Madamadu a întrebat:

Bună ziua.

Am călcat într-un ciob de sticlă de câteva zile, m-am curățat cat am suportat dar nu am găsit nimic, însă locul mă doare destul de tare când calc. problema e ca de 3 zile numai îmi simt decât foarte puțin degetul mic de la picior și al doilea. am făcut film însă în film nu se vede nimic

Păreri? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un medic ortoped sa te consulte, esti fata sau baiat ce varsta ai? Sanatate multa

| Violleta2022 a răspuns:

S-au inrosit, invinetit sau umflat degetele?
Se recomnda sa nu calci cu acel picior, macar cateva zile pana se prinde rana si la interior.

Pune gheata pe picior si daca se umfla, se inroseste sau miroase urat, fugi imediat la spital (nu glumesc).

| gabicoo a răspuns:

Trebuia să mergi cu rana la UPU să ți-o curețe un cadru medical. Dacă zici că ai făcut radiografie și nu se vede nimic asta înseamnă doar că nu ai acolo un corp străin. Poate ai secționat un nerv sau poate ai o infecție. Eu zic să mergi la un specialist.

| ReddY25 a răspuns:

I feel bad for you

| Anali a răspuns:

Folosește uleiuri esențiale. Dacă ai fost deja la medic și nu ai nici o problema, dacă nu ai ajuns este cazul sa mergi. Cum arata rana este roșie? Umflata? Dureroasa? Ulei de arbore de ceai, cimbru și lavanda amesteci toate 3 și te dai pe rana. Fac minuni, ai grija ca uleiurile sa fie de calitate, naturale nu la 10 lei sintetice ca nu faci nimic. Sănătate