| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua
am facut astazi betahcg si rezultatul este 199.9mUI/ml.
este sarcina?
daca da, in ce saptamana deoarece nu am interpretarea rezultatelor pe fisa de analiza
multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, esti insarcinata. Interpretarea e mai dificila, trebuie neaparat sa ti-o dea laboratorul, oricum in medie saptamana 6-9.

| mioara a răspuns:

Intra pe www. sfatul medicului. ro

| ella213 a răspuns:

225000 mUI/mL 11-15 saptamana: 22536 - >225000 mUI/mL 16-22 saptamana: 8006. 62 - 50238. 60 mUI/mL 23-40 saptamana: 15599. 80 - 49412. 65 mUI/mL ce inseamna asta?straight face