| Anamaria1995madalina a întrebat:

Am facut o analiza a secretiei vaginale, iar rezultatul a fost urmatorul :
-Frecvente epitelii
-Numeroase leucocite
-Frecventa flora bacilara
-Rare levuri.
As vrea sa stiu care este interpretarea acestei analize deoarece doamna ginecolog nu era astazi si nu a avut cine sa-mi explice. Multumesc, o zi buna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie mixta, cu ciuperci (probabil Candida) si bacterii de tip intestinal.

3 răspunsuri:
| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! Aș putea să încerc eu să ți le interpretez, dar poți încerca și singură! :)
http://www.sitemedical.ro/......3ti%C5%A3i
Sper că te vei întoarce la medic să-ți interpreteze cum trebuie, și întrebarea e doar pentru că ești curioasă, nu mai ai răbdare și vrei să ai o idee.
Baftă! :)

| Nitunitu a răspuns:

Ai facut test papanicolau si ce valori are?

| Anamaria1995madalina explică:

Nu,nu l.am facut inca. Dar totusi am facut urocultura deoarece am o presiune groaznica pe vezica cand e plina si usturime la urinare. Si a iesit in regula analiza. Nu stiu ce sa mai fac...