| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o analiza de secretie vaginala si rezultatele au fost:Celule epiteliale superficiale relativ frecvente. Celule epiteliale intermediare rare, PMN rare, Flora microbiana:lactobacili, levuri:absente, trichomonas vaginalis:absent.
Imi puteti explica va rog ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai nimic, nici o infectie, nici o leziune. E un test Papanicolau absolut normal.

| psiholoaga a răspuns:

Nu ma pricep, cred ca nu ai nimic grav, lactobacilii sunt bacterii normale in flora vaginala. Tu nu ai un ginecolog care sa iti interpreteze rezultatele?

| mioara a răspuns:

Intra pe www.sfatul medicului .ro si vei afla mai multe

| bunica a răspuns:

Ia mataluta rezultatul si mergi la medic, ca el i-ti va explica cel mai bine.doar el este in masura sa-ti spuna nu "babele pe la colturi" sanatate.