| anticocalar101 a întrebat:

Buna ziua!
Am fost la dentist de 4 ori in 2 saptamani si mi a facut 2 extractii(maselele de minte de jos din fata) si mi a recomandat dupa fiecare masa sa ma curat cu ceai de musetel si cu o seringa (e foarte eficace deoarece resturi de mancare imediat sar).
Problema este ca am un miros ingrozit si vine de la "gaurile"ramase si pana mi se inchid nu stiu ce sa fac sa scap de miros.Ma spal cu ceai de musetel, cu pasta de dinti si apa de gura si dejeaba mirosul reapare in 10 20 de minute!

Dau funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din experienta iti zic sa faci spalaturi cu ceai de pelin ori de cate ori poti pe zi!