| MisterJaguar a întrebat:

am fost la plaja pe la 1:30 si cand am ajuns acasa a inceput sa am ameteli si sa ma doara capu.bun ameteala a trecut dar a inceput sa.mi amorteasca de 3 ori mana stanga si buza pe partea aceea. Am auzit ca sa.r putea sa fie o lipsa de calciu e adevarat.? Mi.e cam frica sad fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anita_Zaro_1998 a răspuns:

Da intr-adevar sa- r putea sa fie o lipsa de calciu pentru ca si eu am avut o colega cam cu simptomele tale si avea lipsa de calciu. Va trebui sa iei ceva vitamine.

| PeFuga a răspuns:

Probabil ai intr-adevar o carenta de calciu si magneziu in organism. Daca ai mers prin soare mult, e posibil sa fi facut o insolatie (care este "ajutata" de aceasta lipsa de minerale) si de aici ameteala aceea. O simpla analiza de sange poate sa iti spuna exact ce iti lipseste si ai sa stii si ce suplimente alimentare trebuie sa iei happy