| Andrei99andreea a întrebat:

Buna ziua! Am început sa am disconfort la urinare și am luat Uractiv Forte 4 zile însă simptomele nu au trecut și vreau sa merg sa îmi fac urocultura. Problema e ca eu urinez albastru datorită pastilelor și nu știu dacă ar afecta albastrul de metilen din compoziție și ar modifica rezultatul. As putea face urocultura sâmbătă sau sa aștept pana luni și sa întrerup Uractivul? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Întrerupe tratamentul și caută ceai renal. Consumați, cel puțin 2 litri de ceai renal în următoarele zile, iar duminică doar apă plată, nimic acidulat.

| WhiteLife a răspuns:

Trebuie sa renunți la Uractiv, altfel rezultatul va fi fals. Când suni sa faci programarea spune-le despre asta și întreabă cate timp este nevoie să aștepți.