| anonim_4396 a întrebat:

- Am nevoie de ajutor. Este o problemă medicală.
În zona penisului (cap), mi-a aparut ceva pete roşii. Dar menţionez că nu am avut relaţii sexuale până acum. De aceea mă tem să nu mor :((
Uitaţi aici o poză : http://postimage.org/image/9mrimwq8r/
Sau să fie şi cum am dormit rau? Credeţi-mă mă tem de moarte... Plus sunt şi într-o depresie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cocochannel a răspuns:

Important e sa te linistesti tu, lasa fundahappy Bafta!

11 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Poate fi candida, aia se face de la antibiotice, nu este obligatoriu sa ai relatii sa faci asa ceva, oricum daca nu dispare de la sine mergi la dermatolog

| Irena97 a răspuns:

Cui crezi ca ii trebuie poza? Du-te la dermatolog sa-ti dea ceva. Ai o eczema poate.

| Bogdan_9316 a răspuns (pentru Irena97):

Da apropo de poză. Eu am arătat-o deoarece să se de-a seama, să se ştie despre ce este vorba.

| Irena97 a răspuns (pentru Bogdan_9316):

E aiurea sa dai poza, pare pervers. Doar dermatologul poate sa te ajute. Cum sunt iritatii sub brat de ex, pot fi oriunde, nu mori din asa ceva. Imediat ce le vede stie ce unguent sa-ti dea. Nu te da tu dupa sfaturile de pe TPU, poti sa le agravezi.

| Cocochannel a răspuns:

Nu mori din atata lucru, stai linistit.Probabil ai facut alt fel de excese sau lenjeria, igiena, caldura, haine prea stranse s-ar putea sa fie de vina.Lasa depresia, ai toate lucrurile frumoase in fata!

| Bogdan_9316 a răspuns (pentru Cocochannel):

Sper aşa să fie sad Eu mă tem să nu fie o boală... Şi cum am mai spus mai sus nu am avut relaţi ş.a.m.d. | - Să văd peste 2-3 zile cum va fi situaţia.
Dacă este aşa cum zici, vei primi Funda.

| Bogdan_9316 a răspuns (pentru Cocochannel):

Nu că oricum primeşti fundă! Da asta vreau să mă liniştesc, acum mă gândesc la tot ce este mai rău sad

| Cocochannel a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Nu te mai gandi, linisteste-te, e ok! happy

| Irena97 a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Si cum te linistesti? Asteptand sa treaca de la sine? Tu vrei incurajari sau rezolvari? Ce e asa greu sa te duci la doctor?

| Bogdan_9316 a răspuns (pentru Irena97):

Ma tem de doctor. sad

| Irena97 a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Am banuit ca asta este. Si mie mi-a fost candva de dentist foarte tare. Acum fluier.
Probabil ca esti si mai emotiv si ti-e frica de ce ti-ar putea spune. Mereu te gandesti la ce e mai rau. Dar doctorul nu are doar pacienti bolnavi in ultimul hal, are si din aia ca tine, ca mine, care au cate o chestie din cand in cand si se trateaza imediat.
Eu am avut o alergie de la metale ( o faceam de la curea pe burta) si eram rosie, se invinetise. Noroc ca a vazut mama si m-a dus la medicul de familie si apoi la dermatolog. Mi-a dat o pasta de la farmacie si mi-a trecut in cateva zile.
Vorbeste cu mama ta si du-te cu ea chiar daca esti baiat si poate mai mare. Am vazut si baieti de 25 de ani veniti cu mama, cred ca din acelasi motiv. Du-teeeeeeee happy

| Cocochannel a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Important e sa te linistesti tu, lasa fundahappy Bafta!