| TreiSurori a întrebat:

Buna ziua
Am o durere in / pe vagin cu tot cu anus. Am avut doar de 4 ori durerea aceasta acuta in 10 ani de cand imi vine menstruatie.
Mentruatia trebuie sa imi vina in 2 saptmani deci nu are treaba.
A inceput din senin o intepatura a ovarelor ( tin sa mentionez ca am chisturi ovariene ) si o durere groaznica parca simteam ca o sa fac pe mine dar nu puteam face nimic in afara de gaze..care dureau groaznic. Am plans doua ore pana am adormit.
Ultimele 3 ori luam nurofen si imi trecea in doua ore dar de aseara m-a mai lasat durerea doar ca ma inteapa anusul si ma dor putin ovarele.
Am cautat pe forum medical si nu gasesc nimic in afara de sarcini, ultimul act sexual a fost acum 3 zile si nu practic sexul anal.
Mama mi-a spus sa merg la ginecolog dar chiar nu imi convine momentan, astept sfat-uri multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Cel mai bun sfat l-ai primit de la a ta mama!
Nu ezita si fa o vizita la medic, doar asa poti afla cu ce te confrunti si ce tratament trebuie luat!
O zi buna happy

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, durerea este de la chisturi, ce-i as amare filozofie?
Normal ca radiaza la toate organele invecinate.
Mergi la ginecolog sa-ti dea tratament, sau sa te programeze la operatie, chisturile alea nu dispar daca nu le tratezi, sau elimini prin operatie.