| Sturz_Florentina_1989 a întrebat:

Bună ziua am o întrebare băiețelul meu de 9 luni are pojarul adică rujeola eu am avut anul trecut varicela credeți ca mai pot lua și rujeola? Mulțumesc și sănătate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| emilianomaro a răspuns:

Da!

| DDoctorita a răspuns:

Bună Sturz_Florentina_1989!

Bineînteles că se poate. Sunt doua boli infecțioase total diferite.
În caz că l-ai avut în copilărie, nu, deoarece inmunitatea e permanentă.

O seară faină!

| Daniel2836 a răspuns:

Salut Sturz_Florentina_1989
Da! Este posibibil să preluezi răceală.
Sănătate!