| alinaa765 a întrebat:

Buna ziua!
Am o intrebare, de cateva zile pupilele mele sunt nonstop dilatate, nici la lumina nu se contracta, doar pulseaza mic mare mic mare. Pe net daca caut spune de probleme neurologice sau de vedere, sau consumu de anumite medicamente. In prezent iau serotonina, care contine sertralina.
Poate fi aceasta cauza? Alte simptome nu am. Am dureri usoare de cap, ca o presiune, mai mult pe partea stanga unde e de obicei migrena, la lobu parietal, si putin cu concentrarea, iar in urma cu cateva zile am avut senzatia ca nu aud cu urechea dreapta, țiuia, cama dezichilibrez si ca ametesc insa am citit ca si asta poate fi o cauza a consumului de sertralina. In prezent nu mai am senzatia asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Cam multe chestii pentru TPU, la medicul de familie fuguța...

| KovacsB a răspuns:

Si mie imi tiuie o ureche, crezi ca poate fi o coincidenta?

| Koria8219 a răspuns:

Consumi prafuri?

Bula
| Bula a răspuns:

Este problema neurologica.
Ar trebui ca un medic neurolog sa te trimita la un RMN cranian!