| Bdggwgcdacwhbegysgvg a întrebat:

Bună ziua, am o mare întrebare...deci i s-a mai întâmplat cuiva să i se umfle mâna de la prea mult scris?
Menționez că am terminat recent postliceala și recunosc că înaintea examenelor scriam foarte mult gen învățam schițat/ scriind, iar acum fac voluntariat la spital și iarăși este multă hârțogaraie de scris...
Nu se cunoaște foarte tare umflăura, nu mă doare, dar se observă dacă ating mâna stângă, că la mâna cea dreaptă este umflat un pic osul.
Mulțumesc anticipat pentru fiecare răspuns în parte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi problema de transpiratie insuficienta, asemanatoare cu varicele de la picioare.
Vorbeste la spital cu un medic cardiolog sau un specialist in probleme varicoase!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

I s-a umflat capul laughing de la prostie, cîti ani ai?