| Ymela a întrebat:

am o problema.Acum o zi am luat 6 pastile de paracetamol intr-o zi; 2 intr-o ora apoi dupa o ora jumate inca 2 si inca doua mai dupa 1h-2h.Dupa 2-3 h am inceput sa ma simt rau si am vomitat de mai multe ori.Acum au trecut vreo 24h sau mai mult si simt niste intepaturi in stomac si ma doare putin in partea dreapta.E ceva grav sau am luat prea mult paracetamol deodata? precizez ca eram bolnava si aveam dureri de burta cand am luat paracetamol.Ar trebui sa mer la spital? Multumec frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce naiba ai luat 6 pastile intr-o zi? Nu e normal. Nu, nu trebuie sa te duci, o sa-ti treaca de la sine da nu mai face porcaria asta

| francut a răspuns:

Ma mir ca nu ti-au plesnit vasele de sange de la tensiunea crescuta. Nu mai lua nimic. Mergi la spital daca iti este rau in continuare.

| TeoAilerua a răspuns:

Paracetamolul se ia la distanta de 4 ore maxim de 4 ori pe zi

| CatelulVlogger a răspuns:

Eu zic sa iti faci un ecograf dar daca te doare in partea dreapta si se lasa pe picior in jos ai o afectiune a apendixului si trebuie operata de

| CatelulVlogger a răspuns:

Eu zic sa iti faci un ecograf dar daca te doare in partea dreapta si se lasa pe picior in jos ai o afectiune a apendixului si trebuie operata de urgenta