| Andreea15263 a întrebat:

Bună ziua!
Am o problema...am mâncat 2 ciocolati într o zi și ma simt cam rau.Crede ți ca este vreo problema? Țin sa menționez ca sunt adolescenta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu parinti nu ai sa te hraneasca si cum mancare sanatoasa?
ca nu-i normal sa mananci mai mult de 1-2 cubulete de ciocolata pe zi, nicium atat de multa ciocolata.

| AdioTPU a răspuns:

Probabil cele două ciocolate conțineau o cantitate ridicata de zahar care a dus la creșterea bruscă a glicemiei. Încearcă să bei multa apa și mănâncă ceva acru sau sărat, iaurt de exemplu.

| 120bulevard a răspuns:

Prea mult zahar draga. E o reactie normala atunci cand nu cunosti limitele.