| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu parazitii interstinali mi-sa depistat ascaris lumbricoides si am mancarimi acolo...am incercat cu pastile insa nu functioneaza,am vazut o reteta pe internet cu usturoi si lapte daca stie cineva daca functioneaza si sa imi spuna exact cum se face, sau altceva.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anonima00000000 a răspuns:

Si eu am avut "viermisori" si am scapat de ei cu 2 lingurite de ulei de masline/zii.
Nu mai stiu exact cate saptamani am luat (o lingurita dimineata si una seara) dar cred ca in 2-3 saptamani mi-o trecut.