| Mariaaaavev a întrebat:

.am o problema și nu știu cum s-o depășesc. Sunt claustrofoba și acest lucru mă îngrozește. Nu pot sa merg cu liftul fiindcă mă panichez, mi-e teama și să stau singura într-o cameră. sad Cum as putea sa mă liniștesc...eu folosesc niste calmante când mă apucă panica. Și când stau in camera mea singura mă apucă panica sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la un psihiatru. Si eu sunt claustrofoba, dar imi controlez panica prin vointa. Adica merg zilnic cu liftul, desi sunt ingrozita de asta. Daca fobia ta nu poate fi controlata prin vointa, inseamna ca necesita ajutor specializat

4 răspunsuri:
| Ha0s a răspuns:

Cât ești de frumoasă o_O. E doar în creierașul tău, se distrează pe seama ta. Confruntă-ți temerile, doar așa le învingi. Tratamentele doar le stopeaza temporar.

| Anonim744652 a răspuns:

Medicamentele nu te vor ajuta
Trebuie să îți invingi singura frica

| Mariaaaavev explică (pentru Anonim744652):

Dar este foarte greu, crede-ma.

| Anonim744652 a răspuns (pentru Mariaaaavev):

Te cred
Dar doar asa poti scapa de ele