| anasavu a întrebat:

Am primit de la medic sa folosesc Tantum Rosa, este pentru. spalaturi vaginale! Prospectul nu l-am luat ca am luat la bucata plicurile nu am luat toata cutia sa am si prospect! Am citit pe internet cate ceva'; dupa ce ma spal cu solutia aia ce o prepar mai trebuie sa ma spal cu apa si cu sapun? Si ma ustura atunci cand ma spal si dupa ce ma sterg cateva minute, este normal sa fie asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~☆~Ai grija ce solutii farmaceutice aplici in zonele ft sensibile,si mai ales cu ce sapun te speli,sapunul ca si samponul si alte chimicale(ce arata in reclame la tv cu sapunuri naturale samponuri si alte bazaconii cu extracte din nu stiu ce sunt simple cuvinte pentru. a manipula omul sa creada ca asa este mai pe scurt mesaje subliminale) au diferite substante chimice care ataca o zona sensibila de aceea ne ustura ochii cand ne intra sampon sau sapun in ochisori,sau apar iritatii, pete sau arsuri pe pielii chiar si deodorantul, parfumurile spray-ul sunt cam periculoase.Credema sistemul planetar in care traim nu stie ce toxine sa mai inventeze ca sa imbolnaveasca omul, cand avem atatea varietati de plante medicinale si din ele se pot face sapunuri, samponuri si alte solutii pentru igienizare.Stai fara frica si incearca sa consumi ceaiuri de urzica,coada soricelului, leustean, cretisoara( mai ales pentru prb cu menstruatia) si mai consuma si ceai de sunatoare purifica si dezinfecteaza ca si celelalte plante scrise mai sus.Multa Sanatate si Pace in Suflet~☆~

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Te speli extern cu apa si sapun pentru igiena intima, apoi faci spalaturile vaginale cu solutia de Tantum Rosa( ai nevoie de irigator).

Abh
| Abh a răspuns:

Nu, nu te mai speli cu sapun, lasi o mica cantitate de lichid cu Tantum rosa ca sa te limpezesti extern.

| FlorenceVi a răspuns:

Nu folosi sapun pentru spalari vaginale, are compozitie alcalina si iti ataca vaginul, ti-l irita si de aici apare starea de usturime si mancarime. cand te speli "jos" cauta numai geluri cu pH neutru (5.5 pH). happy

| anasavu explică:

Folosesc sapun protex, dar dupa ce fac spalaturile acelea cu ce mi-o recomandat dotocul pentru problema care o am mai ma spal cu aspa si sapun?

| anasavu explică:

Multumesc pentru sfat! Deci dupa tantum rosa nu ma mai spal cu apa si sapun?

| anasavu explică:

Iti multumesc!