| Sara2 a întrebat:

am probleme de memorie, uit foarte repede ceea ce s-a intamplat in urma cu 10 minute, si nici macar nu ma pot concentra asuprea unui lucru. ce pastile sa iau ca sa ma pot concentra, sa tin minte mai multa informatie si sa nu mai intru in panica? intru repede in panica, ma agit si nu mai reusesc sa fac nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Memoplus

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Cosminovici18):

Cum rahhat sa ia memoplus cand ea are probleme cu memoria din cauza stresului? Memoplus contine cofeina care o agita si mai rau. Nu mai recomandati medicamente/suplimente daca vorbiti sa va aflati in treaba!
Memoplus ii dai unei persoane flegamtice (ca sa ma exprim mai pe intelesul tau) niciodata unei persoane melancoolice, colerice sau sangvinice.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu inteleg de ce ai comentat la raspunsul meu cand tu nici macar nu i-ai dat un raspuns. Daca esti mai inteligent decat mine trebuia sa-i dai aceelasi raspuns care mi l-ai dat mie.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Cosminovici18):

El vede si ce ti-am scris tie, ii apare in bara de notificari. Am impuscat 2 iepuri dintr-un foc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca ciocolata.contine lecitina si ajiuta meomoria. apoi concentreaza-te si fii atent la ce se intampla in jurul tau, ce vorbesti cu cine, ce ai de facut, care sant prioritatile.in general, lipsa concentratiei este intre pubertate adolescenta.concentreaza-te fiindca asa te maturizesti.

| 2P a răspuns:

Fa-ti un semn pe deget ca sati amintesti unde erai in momentul cand l-ai facut, apoi aminteste-ti imprejurimile. obiecte, persoane.aduti aminte cam in ce perioada a zilei era..dimineata.seara..ploua,era soare
..si fa treaba asta in liniste deplina cu mana la ochi cu ei inchisi ca sa nu-ti perturbe lumina si mediu inconjurator "vizualizarea" trecutului

| Sara2 explică (pentru 2P):

Eu am nevoie de ceva pentru concentrare deoarece locul meu de munca in asta consta, trebuie gandire agera unde muncesc

| JustM3JustABoy a răspuns:

Ia lecitina, o cumperi de la farmacie. E cea mai buna si sanatoasa solutie.

| Cristina304 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un medic. Sa uiti ce ti s-a intamplat in urma cu 10 minute este foarte grav.