| BaiatulElita a întrebat:

Buna ziua! Am și eu o intrebare. Poti mișca lucruri cu puterea minții? Adica dacă te concentrezi pe lucru, il poti face sa se miște? Va rog sa depuneți seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mișca i pe adormitii din parlament care dau legi proastelaughing fa i sa cada de pe scaun cand dorm in sedinta ca porcii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
Erectia ar fi un exemplu.

| Frank51 a răspuns:

Ceea ce ai văzut tu sunt niște electromagneti care produc un câmp electromagnetic sau electromagnetostatic, și mișcă un pai sau o hârtie sau orice. Telechinezia este la fel de adevărată ca Dumnezeu.

| gabicoo a răspuns:

Yoda, Luke Skywalker și Darth Wader au putut! Poți și tu Avakine!
winking

| LordCristobal a răspuns:

Da,cred ca se poate nu e nimic imposibil.
Doar ca iti trebuie antrenament, disciplina si oarecum trebuie sa ai si un talent sa faci asa ceva.
Din ce am mai auzit nu e prea e bine sa faci chestii din astea, iti stoarce energia si te doare foarte tare capul dupa aceea.

| BaiatulElita explică (pentru LordCristobal):

Trebuie sa încerc in fiecare zi?

| helpforyou a răspuns:

Cu toată seriozitatea "depusă " nu o să reușești asta.
Desigur cei care fac asta au ani de experiență și nu încearcă imposibilul.

| IceRope a răspuns:

Doar cei născuți cu această abilitate o pot face. Dar, numai după o instruire venită din partea celor care deja stăpânesc acest lucru.

| Fantaspirit a răspuns:

E nevoie de ani de antrenament, se numește telekinezie, dar nu am văzut cazuri decât să miște puțin o sticlă nu cazuri wow ca in filme.

| NyctophobicGhost a răspuns:

Serios,
nu te mai gandi la asta! e o prostie!

| BaiatulElita explică:

Pai da, și cum te antrenezi?

| pombar a răspuns:

90% din genele oamenilor sunt BLOCATE, multe secrete sunt