| Laura B. a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Am o prietena care tocmai si-a bagat pierce in limba. E destul de umflata limba si vroiam sa stiu daca ar putea lua antibiotice, are ceva? Adica se poate? Nu e nicio problema? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| madychan95 a răspuns:

Pai depinde. E posibil ca organismul ei sa nu reactioneze bine

| hd04wbw a răspuns:

In principiu ar fi bine sa consulte un medic. E mai indicat dacat a lua antibiotice degeaba.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se umfla limba, apoi creierul si o sa explodeze...automat mori, deci n-ai motive de ingrijorare

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa mearga la medicul de familie, e posibil sa se fi infectat.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa mearga la medicul de familie. Antibioticele nu se iau dupa ureche, ci numai recomandate de medic, tocmai fiindca au multe reactii adverse.