| anonim_4396 a întrebat:

Am un copil de 16 luni si, de cand s-a nascut, i-am dat ceai de musetel pentru ca asta i-a placut cel mai mult.
Ieri am aflat ca poate fi toxic daca se consuma o perioada de timp mai mare si ca trebuie alternat cu altfel de ceaiuri.
E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lory_2572 a răspuns:

Stai linistita, cine te-a informat nu a facut-o bine, nu te speria, e foarte bun pentru copiii mici ceaiul de musetel, e indicat chiar.Si nu o spun eu ci medicii, iar ca sa fiu si mai convingatoare iti dau adresa unui site medical unde certifica acest lucru. http://www.sfaturimedicale.ro/musetelul-(chamomilla-recutita). html