| gabita_2996 a întrebat:

Buna ziua!
Am un sac ovular de 5 mm se pare gol si sangerez si 6 saptamana de la ultima menstruatie.Se poate ca sarcina sa se fi oprit in evolutie?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O sarcină extrauterină.
Mergi cât mai repede la medic pentru un control ginecologic și un ecograf 4D.
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este destul de posibil. E greu de spus daca sacul e gol, e mult prea devreme. Dar mai asteapta o saptamana. In timpul asta, daca sacul ovular nu creste, inseamna ca sarcina nu evolueaza.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca sacul ovular e gol, atunci este vorba despre o sarcina anembrionata, adica iti lipseste embrionul. Faptul ca sangerezi indica faptul ca organismul iti respinge sarcina nereusita. Daca intr-adevar nu ai embrion, va trebui sa fii chiuretata, imi pare rau!

| zeenath a răspuns:

Ai grija sa nu fie sarcina molara...