| purpleice a întrebat:

as avea nevoie sa ma ajutati urgent.deci problema mea a inceput inca de acum un an.nu mai puteam sa inghit alimente, simteam ca ma sufoc, cazusem in depresie si imi venea sa plang din orice. dupa vreo cateva luni dupa ce am fost la psiholog mi-am revenit pana la urma.am fost la doctor si am aflat ca am probleme cu tiroida, si mi se declansase din cauza stresului.si mama mea are si bunica mea, este ceva mostenit.in momentul de fata sunt sub tratament pentru tiroida.de atunci nu am mai avut nimic pana acum vreo luna.am inceput sa simt iar ca imi ramane mancarea in gat.si chiar asa este, ea se duce, dar ramane si undeva in partea stanga in gat, nu imi pot explica de ce, m-am gandit ca se poate sa mi se fi marit glanda tiroida si sa nu pot sa inghit, tot din cauza stresului, dar de atunci si pana acum nu am fost mereu stresata si totusi aceasta stare s-a mentinut. dar deja incep sa cred ca nu este problema tiroidei ci este o problema de alta natura.
acum problema ar fi alta, ca m-as duce la ORL, dar iar o sa ma cert cu parintii mei daca le spun ca imi ramane mancarea in gat. ei nu m-au crezut nici anul trecut si au zis ca a fost doar de la glanda si ca mi se pare ca-mi ramane, ca nu este posibil.si intr-adevar stiu ca a fost o perioada grea anul trecut si pentru ei pentru ca am fost la multi doctori ca sa aflu ce am. stiu ca nu mai vor sa treaca prin ce au trecut. dar nici eu nu pot trai asa.stari de inec nu am. m-as simti mai Bine daca macar m-ar crede, m-am certat intr-o dimineata rau cu mama si chiar nu stiu cum as putea sa o fac sa ma creada.VA ROG MULT DE TOT SA MA AJUTATI!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai guta spune-i medicului tau el o sa iti explice.

| BlueRose1 a răspuns:

Cred ca ar fi foarte bine sa iti rogi foarte mult parinti si sa le zici ca intelegi prin ce au trecut dar sa se gandeasca si la tine pentru ca te simti foarte rau sad stiu cum este nici parinti nu imi acorda foarte multa atentie sper ca in final sa te inteleaga si sa rezolvi problemasad :*