| Bailando a întrebat:

As vrea sa va adresez o intrebare.
Cred ca am polipi (am de mult timp dar acum simt ca devin un pic enervanti si aproape insuportabili.)
Mai exact, incep sa respir destul de greu pe nas si este foarte enervant, simt ca nu pot inspira o cantitate suficienta de aer. Mai ales seara, cand ma bag in pat si vreau sa adorm, nu prea pot din cauza asta. Fiind obisnuit sa respir pe nas, trebuie sa ma chinui putin sa respir pe gura sa pot adormi.

Intrebarea mea ar fi :
Daca ar fi sa trebuiasca sa fac operatie, o pot face fara nici un fel de injectie? Nici inainte nici in timpul operatiei si nici dupa? (am fobie de ace, repet, fobie nu doar o frica. Mai exact lesin cand simt acul si mi se face foarte frica doar cand il vad. E pe sistem nervos stiu, dar nu am ce sa fac.)
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din cate stiu eu nu se fac operatii fara anestezie.