| george29 a întrebat:

astazi dimineata am iesit cu scaun moale rosu maroniu.mentionez ca si ieri s-a intamplat acelasi lucru.am luat zilele trecute niste antioxidanti pastile si vitamax, sa fie de la ele? va rog sa-mi dati rasp urgent.sanatate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mergi la medic pentru ca sangerarea in scaun este periculoasa indiferent de natura ei. Poate fi o hemoragie digestiva cauzata de pastilele pe care le-ai luat, du-te la medic si spune-i exact ce ai luat si ce aspect are scaunul.

| solumaam a răspuns:

Bineanteles ca poate fi de la ele ...acum depinde si ce ai mai mancat intre timp pentru ca si de la alimente alterate sau fructe poti avea scaune moi!
Culoarea cnteaza mai putin daca nu este rosie ca singele pentru ca este culoarea la ce ai mancat inainte!

| porcelan a răspuns:

Cu foarte mare probabilitate, da.

| george29 explică:

Culoarea era rosie dar am uitat sa mentionez ce era mai important: e sange de culoare rosie maronie sad